Olin oma elus proovinud erinevaid kõrvatroppe ja kuulmiskaitsevahendeid, aga kunagi ei leidnud sellist toodet, mida omale rõõmuga kõrva paneksin. Peamised mured olid kõrva sisene ärritus erinevate vahtkummi jm vahendite sisse- ja väljavõtmisest ning väga erinev tämbraalne spekter ehk teisisõnu hoopis teistsugune EQ, millega sa muidu oled harjunud muusikat kuulama, mängima ja tajuma. Kui kasutad bändiproovis kõrvatroppe, siis paratamatult tekib töö käigus mitmeid hetki, kus pead korraks ühe või mõlemad tropid kõrvast eemaldama. Minu puhul tähendas see, et teisel või kolmandal korral muutusid kuulmekanalid väga tundlikuks ja kõrvasisene õrn nahk ei kannatanud enam uut sisestamist. Kui sul on kõrva jäljendite järgi valatud kuulmiskaitsmed, siis nende eemaldamine ja sisestamine ei ärrita absoluutselt sinu kõrvu ja sarnaneb rohkem prillide peast võtmisega, kui tampooni paigaldamisega!
Kõige olulisem hüve on muidugi see, et Orelo kuulmiskaitsmetega muutub kuuldava heli tämber minimaalselt ja ei sega sul saavutada kontserdil või prooviruumis seda "õiget" tunnetust, millega oled arvestanud ja mis annab sulle vajaliku emotsionaalse laengu ja "kicki". Esimestel kasutamise nädalatel on kindlasti vaja aega kõrvatroppidega harjumiseks, et sinu aju ja kuulmismeel kohaneks ja harjuks natuke teistsuguse soundiga, mis on peaaegu samade sagedustega, aga lihtsalt vaiksem. Hea nipi avastasin siis, kui panin tropid kõrva juba 20-30min enne proovi algust, et meeled ja aistingud kohaneksid mitte ainult vaiksema muusikaga vaid ka vaiksema inimkõne ja muude häältega, mida tavapäraselt kuuled.
Kui algselt kuulmiskaitsmed ostsin, siis arvasin, et kasutan neid ainult proovis ja kontserti andes. Tänaseks kasutan neid ka siis, kui külastan ise mõnda kontserti, või vajan kirjatööd tehes keskendumiseks vaikust. Ka magades ja muruniidukiga möllates on Orelo kõrvatroppidest kujunenud asendamatud abimehed. Ühesõnaga mina annan Orelo kuulmiskaitsmetele maksimumpunktid ja "Tätte garantii"!